PELET VE PELET YAKIT NEDİR ?

Günümüzde yüksek enerji maliyetleri ve küresel ısınma dünya çapında bir sorun olmaktadır. Buna karşın yinelenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için yeni teknolojiler geliştirilmiş ve var olan metotlar çeşitlendirilmiştir. Orman artıkları, ahşap toz ve talaşları ve üretim artığı olan masif artıkların değerlendirilmesi bu kapsamda yinelenebilir enerji kaynakları çevriminde yer almaktadır.

Bu noktada en mükemmel örnek ısı enerjisi üretimi için yüksek kaliteli pellet üretim teknolojisidir.Ahşap Pelletleri,metan gazı emisyonuna sebep olan fosil yakıtların aksine Küresel Isınmayı Önleme konusunda 2 kat fazla pozitif etkiye sahiptir.

Ahşap Pelletler, kuru ve homojen partikül büyüklüğüne sahip ağaç talaşlarının, yüksek yoğunlukta sıkıştırılarak, yüksek kalorifik değere, kolay taşınabilirliğe sahip ve otomatik yakmaya uygun formda küçük silindirik granül yakıtlara çevrilmiş yinelenebilir, temiz bir alternatif yakıttır.
 

İMALATINI YAPTIĞIMIZ PELET MAKİNALARI 

Talaş Pelet Makinalari  , Prina Pelet Makinalari , Gübre Pelet Makinalari, Maden Pelet Makinalari , Kepek Pelet Makinalari , Yem Pelet Makinalari , Çay Pelet Makinalari , Leonardit Pelet Makinalari  , Organik Gübre Pelet Makinalari ve her türlü orman atıklarının Pelet üretiminde kullanabileceğiniz makinaların imalatını ihtiyacınız olan kapasite’ye göre sadece pelet makinası veya komple anahtar teslim Pelet Fabrikanızı kurabiliriz.

 

PELET MAKİNA SEÇENEKLERİ: REDİKTÖR ŞANZUMANLI,DİREK BAĞLANTILI ve KAYIŞ İLETİM SİSTEMLİ
MOTOR GÜÇ SEÇENEKLER: 7,5 kW - 11 kW - 22 kW - 30 kW - 37 kW - 45 kW - 55 kW - 90 Kw – 180 kw 
YEM PELET ÜRETİM KAPASİTELERİ: 400 ile 5,000 kg/SAAT
TALAŞ PELET ÜRETİM KAPASİTELERİ: 50kg ile 2000 kg/SAAT
PELET ÇAPLARI: Φ3-20mm
ÇALIŞMA VOLTAJI: 380v, 50Hz, 3 faz